Ce îmi doresc cel mai mult la împlinirea a 18 ani!

Andreea Iordache Asociatia Eu, Tu si Ei

100% Complete
628 RON
600 RON
Vreau să fac o donaţie!

Salut!

Ma numesc Andreea Iordache, sunt voluntar-povestaş in cadrul proiectului Carte in Sate al Asociației Eu, tu și ei, și îmi doresc, alături de colegii mei, să creăm o lume mai bună pentru copiii din sate.

Pe data de 26 ianuarie 2024 implinesc 18 ani, devin MAJORĂ, și le sunt recunoscătoare tuturor celor care m-au ajutat să ajung aici dar mai ales părinților mei.

Cel mai frumos cadou de ziua mea ar fi să ofer copiilor din satul bunicilor mei o experiență care să îi bucure, să îi ajute să aibă un viitor stralucit, viitorul pe care il merită. Am fost acolo cu colegii mei povestași anul trecut și a fost o experiență minunată cu cei 50 de copii de la clasele primare, pe care vreau să o repet.

Am decis, așadar, să imi donez ziua de naștere în beneficiul Asociatiei "Eu, Tu și Ei" deoarece simt că alături de colegii mei putem să facem o schimbare în bine pentru copiii din sate. Cu banii adunati din donatiile de ziua mea imi doresc sa pun in miscare Caranava de lectura pentru copiii și să trecem din nou Siretul, la Namoloasa, satul bunicilor mei, pentru un nou atelier de lectură și dezvoltare personală. Vreau să le arătăm copiilor că nu i-am uitat și că prin voluntariat putem crea o lume m să îi ajutăm să crească și să se dezvolte frumos.

Mi-am propus să strâng măcar 600 de lei pentru a acoperi cheltuielile de deplasare a echipei, să cumpărăm  cărți și daruri dulci pentru cei 50 de copii.

Din experienta mea ca voluntar am invatat sa apreciez ceea ce am si că, daca poti face o fapta buna, e pacat sa fie ratata. Într-o lume în care răutatea tinde să domine, noi, tinerii, avem datoria de a răspunde cu bine, cu frumos, cu solidaritate. Pentru mine, "carte in sate" este mai mult decat un proiect de promovare a lecturii și solidarității cu copiii din cele mai îndepărtate sate, este un stil de viata, este o experiență valoroasă de învățare, pe care nu as schimba-o pentru nimic in lume.

Copiii pe care ii vizitam cu Caravana de lectură sunt niste mici ingeri care au nevoie să le suflăm în aripi pentru a deveni acei OAMENI de care țara are nevoie. Am mers din mai multe sate, am cunoscut o multime de copii incredibili, speciali, iubitori, care nu isi doresc decat sa invete si sa aiba un trai mai bun. Și vreau să țin legătura cu ei.

Vă invit să îmi fiți alături și să donați pentru a mă ajuta să îmi împlinesc acest vis. Vă voi ține la curent și vă invit chiar de pe acum să mă însoțiți în misiunea mea.

Mulțumesc! ✨️

Recomandă-le prietenilor această campanie.

în beneficiul

Asociația “Eu, tu și ei” Focșani este o organizație independentă ale cărei proiecte sunt dedicate în special copiilor și tinerilor pe care îi încurajăm să devină o voce în comunitate.

Punând într-o valiză la început cărțile din biblioteca personală în 2016 am început să colindăm satele mici de la munte pentru a citi împreună cu copiii în cadrul unor ateliere recreative și pentru a le oferi cărțile de care au atâta nevoie.

Vine ziua ta. Este momentul în care ești în centrul atenției prietenilor, cunoscuților, familiei. Toata lumea te întreabă ce iți dorești să primești cadou, dar tu știi că ai tot ce îți trebuie și că nu îți dorești decât să fii aproape de cei dragi și să împarți cu ei bucuria și voia bună. Și, când se întâmplă așa, îți dai seama că acesta este, poate, cel mai fr

4 Donații

Iti doresc ca prin fiecare carte daruita copiilor din Namoloasa sa atingi si sa emotionezi suflete, sa oferi incredere si dorinta de a stii mai multe si de a te autoeduca. Mult succes in acest proiect si cele care vor urma.
07 Feb 2024

Damaceanu Cătălina

525 RON
La mulți ani Duțica! Iti dorim multă multă sănătate, fericire și fie ca toate visele și dorințele să îți devină realitate! Te iubim 🫶💐🎉😘🤗
21 Jan 2024
mi a plăcut f mult atunci când am fost la Nămoloasa,asa ca îmi doresc sa ajut și eu cu puțin acei copii copii frumoși..foarte fain,Andreea!!🫶
20 Jan 2024

ardei

60 RON
La multi ani cu 6 zile inainte si sper ca poti sa atingi suma aleasa de bani pentru a face o fapta nobila (sunt mandru)
20 Jan 2024
Andreea Iordache : Asociatia Eu, Tu si Ei
Ce îmi doresc cel mai mult la împlinirea a 18 ani!